top of page

Forum Posts

Ansis Jansons
2019. g. 18. janv.
In Sarunas
Šī tēma jau nedaudz ir cilāta, bet nesen sāku domāt, ka vēlos atgriezties vēlreiz, bet nedaudz citādā kontekstā. Situācija ir šāda: meistaram tiek pasūtīta kokle ar kādu tematisku rakstu. Meistars to auzzīmē un izgatavo. jautājums: Vai meistars drīkst šādu pašu rakstu veidot arī citām koklēm un savukārt, vai kokles īpašnieks drīkt pieprasīt, lai šāds raksts būtu unikāls tikai viņa koklei? Mana ideja ir šāda: ja rakstu ir zīmējis meistars, tad viņš drīkst bez raizēm to izmantot tālāko kokļu izgatavošanā. Un koklētājam jāpriecājas, ka tieši viņa koklē iegrebtais raksts bija pirmais šāds raksts. Savukārt, ja rakstu zīmējis ir koklētājs, tad tas "pieder" koklētajam un drīkst tikt pavairots tikai ar meistara ziņu..
1
2
196
Ansis Jansons
2019. g. 18. janv.
In Sarunas
Zinu, ka pamazām ir saradušās diezgan daudz vietas un cilvēki, pie kā ir iespejams pasūtīt kokles somu. Vai vari pastāstīt un parādīt, kur pasūtīji savējo? Un ja nav noslēpums, pa cik..
1
3
778
Ansis Jansons
2019. g. 18. janv.
In Sarunas
Ir redzēts liels daudzums un dažādība kokļu somās. Manu somu uzšuva mana sievas māte pirms kādiem 5 gadiem. Bija domāts kā pagaidu variants, bet paši zinam, kā ir ar tiem "pagaidu variantiem". Izceļojusi daudz un dikti, bet godam noturējusies. Lences ir ļoti laba lieta. Noder ļoti bieži. Tas, ka lences augšā ir vienā punktā ļauj izlīdzināts svaru. Bet pirms somas izgatavošanas es vairakus gadus staigāju ar kokli ietītu segā :D Funkciju pildīja, kaut diez ko labi neizskatījās.. Kāds ir Tavs radošais risinājums kokles "mēteltim"?
Kokles somas šūšana content media
1
2
478
Ansis Jansons
2019. g. 18. janv.
In Sarunas
Pamazām koklētāju skaits aug. Neesmu pārliecināts, vai infrastruktūra aug līdzi. Kas ir tas, ko vēlētos redzēt vairāk (vai mazāk), kāda informācija pietrūkst utt? Ceru, ka ideju sapratāt. Veiksmes darbojoties!
1
1
139

Ansis Jansons

Administrators