© by kokļu mežs. 

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Jan 18

Pastāsti, kā Tev pietrūkst kokles pasaulē!

1 comment

Edited: Jan 18

Pamazām koklētāju skaits aug. Neesmu pārliecināts, vai infrastruktūra aug līdzi. Kas ir tas, ko vēlētos redzēt vairāk (vai mazāk), kāda informācija pietrūkst utt? Ceru, ka ideju sapratāt. Veiksmes darbojoties!

Jan 19Edited: Jan 19

Man ļoti patika video, kur bija kokļu salīdzinājums. Varbūt varētu šķist, ka ir bezjēdzīgi salīdzināt, bet to nevajag uztvert tik sāpīgi, jo salīdzināt var arī nekritizējot. Man patika, ka varēja salīdzināt kokļu skanējumu, izskatu,un tas atvieglotu kokles izvēli. Katra kokle tāpat atrod savu otru "kokles" pusi..un notiek saplūšana.

Respektīvi, es būtu starā par meistaru listi, stiliem un skanējumu, vai dodiet ziņas, ja tāda vietne ir;)

New Posts
  • Kamēr kokli spēlēju mājas, viss forši, var pat neskaņot dienām, bet kā kaut kur jāpārvadā, ta uzreiz tāda dikti jūtīga, īpaši šajā mitrajā laikā. Vai ir kāds ieteikums, kā pieradinat kokli jauniem apstākļiem? Vai ienesot jauna telpā labāt atstāt somā, vai ņemt uzreiz ārā? Cik ilgi būtu janogaida, lai varētu atkal uzskaņot?
  • Šī tēma jau nedaudz ir cilāta, bet nesen sāku domāt, ka vēlos atgriezties vēlreiz, bet nedaudz citādā kontekstā. Situācija ir šāda: meistaram tiek pasūtīta kokle ar kādu tematisku rakstu. Meistars to auzzīmē un izgatavo. jautājums: V ai meistars drīkst šādu pašu rakstu veidot arī citām koklēm un savukārt, vai kokles īpašnieks drīkt pieprasīt, lai šāds raksts būtu unikāls tikai viņa koklei? Mana ideja ir šāda: ja rakstu ir zīmējis meistars, tad viņš drīkst bez raizēm to izmantot tālāko kokļu izgatavošanā. Un koklētājam jāpriecājas, ka tieši viņa koklē iegrebtais raksts bija pirmais šāds raksts. Savukārt, ja rakstu zīmējis ir koklētājs, tad tas "pieder" koklētajam un drīkst tikt pavairots tikai ar meistara ziņu..
  • Zinu, ka pamazām ir saradušās diezgan daudz vietas un cilvēki, pie kā ir iespejams pasūtīt kokles somu. Vai vari pastāstīt un parādīt, kur pasūtīji savējo? Un ja nav noslēpums, pa cik..