© by kokļu mežs. 

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Jan 18

Kur pirkt kokles somu/futlāri/kasti?

3 comments

Zinu, ka pamazām ir saradušās diezgan daudz vietas un cilvēki, pie kā ir iespejams pasūtīt kokles somu. Vai vari pastāstīt un parādīt, kur pasūtīji savējo? Un ja nav noslēpums, pa cik..

Jan 19Edited: Jan 19

Pie Ģirta Laubes. 70 eiro. Melna, ar slepenu kabatu iekšpusē. Ārpusē kabata stīgām un tapu regulētājam. Rokturi 2 un viena garā lence, lai var pār plecu nest. Es gan neesmu bijusi ārā ar to somu, bet esmu šuvusi..un man izskatās visu to desmitnieku vērta. Rokturos atstutēju telefonu lai nofilmētu video..:D

 

Es savu somu pasūtīju pie Unas Gruņieres. Man šķiet, ka bija 65 naudas. Sabildēju kokli ar lineālu blakus, der perfekti. Arī divas kabatas - viena ārpusē, otra iekšpusē. Una visu superkārtīgi nostrādā, tiešām labs darbiņš. (Vispār man izskatās, ka arī Ineses soma ir Unas taisīta)

+punkts - viņa taisa somas arī citiem instrumentiem, esmu redzējusi futlāri dūdām un celma bungas somu - visas glītas un kārtīgas. Ļoti iesaku.

 

Una Gruņiere man uzdarināja jau otro somu, un jau otro reizi esmu ļoti apmierināta. Iesaku vēlreiz. 😀

 

New Posts
  • Kamēr kokli spēlēju mājas, viss forši, var pat neskaņot dienām, bet kā kaut kur jāpārvadā, ta uzreiz tāda dikti jūtīga, īpaši šajā mitrajā laikā. Vai ir kāds ieteikums, kā pieradinat kokli jauniem apstākļiem? Vai ienesot jauna telpā labāt atstāt somā, vai ņemt uzreiz ārā? Cik ilgi būtu janogaida, lai varētu atkal uzskaņot?
  • Šī tēma jau nedaudz ir cilāta, bet nesen sāku domāt, ka vēlos atgriezties vēlreiz, bet nedaudz citādā kontekstā. Situācija ir šāda: meistaram tiek pasūtīta kokle ar kādu tematisku rakstu. Meistars to auzzīmē un izgatavo. jautājums: V ai meistars drīkst šādu pašu rakstu veidot arī citām koklēm un savukārt, vai kokles īpašnieks drīkt pieprasīt, lai šāds raksts būtu unikāls tikai viņa koklei? Mana ideja ir šāda: ja rakstu ir zīmējis meistars, tad viņš drīkst bez raizēm to izmantot tālāko kokļu izgatavošanā. Un koklētājam jāpriecājas, ka tieši viņa koklē iegrebtais raksts bija pirmais šāds raksts. Savukārt, ja rakstu zīmējis ir koklētājs, tad tas "pieder" koklētajam un drīkst tikt pavairots tikai ar meistara ziņu..
  • Ir redzēts liels daudzums un dažādība kokļu somās. Manu somu uzšuva mana sievas māte pirms kādiem 5 gadiem. Bija domāts kā pagaidu variants, bet paši zinam, kā ir ar tiem "pagaidu variantiem". Izceļojusi daudz un dikti, bet godam noturējusies. Lences ir ļoti laba lieta. Noder ļoti bieži. Tas, ka lences augšā ir vienā punktā ļauj izlīdzināts svaru. Bet pirms somas izgatavošanas es vairakus gadus staigāju ar kokli ietītu segā :D Funkciju pildīja, kaut diez ko labi neizskatījās.. Kāds ir Tavs radošais risinājums kokles "mēteltim"?