top of page

Kokļu Meža MŪZIKAS PIEDZĪVOJUMS bērniem

Kokļu Meža iesākums rodams kokles spēles nodarbībās un lielākoties tieši darbojoties ar pieaugušajiem. Bet arvien vairāk mums jautāja, vai mācām arī bērnus.


Nu jau kādu laiku darbojamies ar bērniem mūzikas nodarbībās, kuru laikā apgūstam nevis vienu mūzikas instrumentu, bet gan vairākus. Kopā darbojoties izprotam, piedzīvojam un iepazīstam mūziku un tās pamatus vienas nodarbības laikā mainot dažādus instrumentus.


Katru no mūzikas pamatelementiem /ritmu, melodiju, harmoniju/ attīstam ar tieši tam vispiemērotākajiem instrumentiem. Ritmi tiek izspēlēti uz kahona vai zvangas, uz kokles vai zvangas apgūstam melodiju izspēli, spēlējot ukuleli, kokli vai zvangu mācāmies akordus, kas rada izpratni par to, kā viens akords veidojas uz dažādiem instrumentiem. Savukārt, saspēlējot visu kopā, mācāmies ieklausīties citos un muzicēt tā, lai skan nevis tikai vienam pašam, bet visiem kopā..

Pēdējo gadu laikā mums ir sakrājusies tehnika, kas nepieciešama skaņas un video ierakstīšanai. Un bērni nodarbībās ik pa laikam iejautājās, kam viena vai otra lieta peredzēta, ko viņi redz mūsu studijā. Tas uzvedināja uz ideju, kuras rezultātā radās vienas dienas MŪZIKAS PIEDZĪVOJUMS bērniem.


Izveidojām radošo darbnīcu, kur nelielā grupiņā /līdz 6 bērniem/ vienas dienas laikā izveidojam klausāmu un skatāmu dziesmas video klipiņu. Pats foršākais ir tas, ka šajā piedzīvojumā var piedalīties bērni bez jebkādas pieredzes vai zināšanām mūzikā. Visi instrumenti soli pa solītim ir viegli apgūstami un ir interesanti darboties gan tiem bērniem, kam šī ir pirmā saskarsme ar mūziku, gan arī tādiem, kas mūziku apgūst, piemēram, mūzikas skolā.


Rītā cēlienā iepazīstinām ar mūzikas instrumentiem un mācāmies tos spēlēt, pēc tam iepazīstamies ar skaņas ierakstīšanu - darbojamies ar mikrofoniem, skaņu ierakstu tehniku, ieraugām kā izskatās skaņa, ja to uzzīmē. Kad šis darbiņš paveikts - siltas pusdienas kā piedzīvojums - pikniks parkā! Pēcpusdienā filmējam video klipiņu. Šo apvienojam ar aktīvāku izkustēšanos svaigā gaisā. Kopā arī montējam ierakstīto skaņu un video. Kamēr notiek tehniska dziesmas salikšana - kopā ar bērniem ļaujamies mūzikai un improvizējam ar katram visvairāk iepatikušos instrumentu. Launagā - saldējums, bet dienas noslēgumā varam prezentēt dziesmu un gatavo video klipu vecākiem!


Mūzikas diena ir ļoti piepildīta. Gan fiziski, gan arī informācijas ziņā. Lielākā daļa no mūzikas nometnes dalībniekiem ir bez jebkādas muzikālās pieredzes un visus instrumentus iepazīst pirmo reizi! Tad ir liels prieks, ka pēc garās dienas, bērni kopā ar vecākiem noskatās fināla video un atvadoties jautā “kad būs nākamā nometne?”!

Pirmās nometnes šobrīd jau aizvadītas, pirmais pārsteigums ir pāri un droši varam teikt, ka rezultāts krietni pārspēj to, kā bijām iecerējuši. Ja nu tavam bērnam varētu interesēt šāda nometne, droši raksti mums un jautā, kad būs nākamā nometne! Šādas nometnes plānojam rīkot regulāri arī turpmāk. Piesakies, lai nenokavētu tuvākos datumus!203 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page