SĀKAM SPĒLĒT

Kokle vienmēr ir bijusi tautas mūzikas instruments

Kā senāk, tā tagad - kokles un koklēšana ir bijusi pieejama ikvienam. Ja klavierēm un ģitārai ir vajadzīgs laiks, lai instruments sāktu spēlētāja rokās skanēt, tad koklei vajdzīgs vien pieskāriens stīgām, lai rastos dzidra, tīra skaņa. Un līdz mūzikas radīšanai vajadzīgas vien pāris jauši vai nejauši uzliktas pirkstu kombinācijas. Kokļu mežs dod tev iespēju apgūt kokles spēli individuāli, katru uzdevumu atlasot un pielāgojot to tavām vēlmēm un spējām! Piesakies 4 nodarbību izmēģinājumam attālinātajā kokles spēles skolā!

Nav savas kokles? Nesatraucies, varam sagādāt to no savas puses. Nosūtīsim to Tev un jau pēc dažām dienām varēsi sākt darboties! 

1. Aplikācija, kuru lietot savā viedajā telefonā saucas “Gstrings”. Šī gan ir pieejama tikai Android operētājsistēmai. Cilvēkiem, kas lieto Apple noderīga varētu būt aplikācija “Tuner Lite

2. Kokli noskaņot nav viegli un visticamāk sākumā tas aizņems vairāk laika kā cerēts. Tomēr, ja pirmā reize liksies sarežģīta, ar katru nākamo reizi jau būs vieglāk. Arī kokles stīgas un tapas iesēdīsies savās vietas un ārā skaņosies arvien mazāk un mazāk, kā arī uzskaņot tās būs arvien vieglāk un vieglāk!

3. Pirms uzskaņot kokli vajadzētu saprast - kā tad kurai stīgai jāskan. Kura stīga atbilst kurai notij (un simbolam skaņotāja ekrānā).

4. Tapas jāgriež ļoooti nedaudz. Un griešanai jāizmanto diezgan lielu spēku, lai varētu kontrolēt, ka tapu pagriežam pavisam drusciņ, nevis pusapgriezienu uzreiz.

Vairāk par to kā uzskaņot koklīti skaties video!

UZSKAŅO KOKLI

TRADICIONĀLAIS

KOKLES SKAŅOJUMS 

kokles skaņojums-11.png

APGŪSTI PIRMOS AKORDUS

Sāksim ar vienkāršāko un visbiežāk izmantoto akordu re (d). No tā izejot ņemsim vienkāršākās pārejas, kur jāpakustina tikai pa vienam pirkstam. šādā veidā domājot, visus piecus pamata akordus var apgūt pavisam vienkārši!

AKORDU PĀREJAS

akordi koklei-melni-08.png

Iesakam mācīties šādā veidā: RE - FA - LA - RE  |   RE - DO - RE   |   DO - FA   |   DO - LA  |   DO - SOL7   |  Un tad - īstais SOL. To ieteiktu mācīties un likt BEZ jebkādām pārejām. SOL pozīcijā roka ir pavisam ērta. Tādēļ SOL liekam no nulles, bez pārejām no citiem akordiem. 

APGŪSTI PIRMĀS IMPROVIZĀCIJAS

APGŪSTI PIRMĀS DZIESMAS

"TUMSĀ GĀJU, VAKARĀ"
"EJ, LAIMIŅA, TU PA PRIEKŠU"

Tautasdziesmas vārdi, Ilgas Reiznieces melodija

LAI VEICAS!