BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Jautājumi par attālināto mācību procesu
Vispārīgi jautājumi par kokli

01/

Kā notiek attālinātās individuālās nodarbības?

Lai varētu dot iespēju mācīties spēlēt kokli katram, kurš to vēlas, esam izveidojuši speciālu mācību platformu, kurā kokles spēli ir iespējams apgūt attālināti. Katram skolniekam tiek izveidots mācību profils, kurā divas reizes nedēļā pievienojam individuāli pielāgotus mācību uzdevumus.​

02/

Kā nodarbības tiek pielāgotas tieši man?

Katru piešķirto video uzdevumu būs nepieciešams novērtēt - cik sarežģīts tas tev šķita. Pēc šī tava vērtējuma varēsim piemeklēt nākamos uzdevumus, kas būs vislabākie tieši tev. Rezultātā sanāk individuāla pieeja katram skolēnam, kas pielāgojas viņa vēlmēm un mācību ritmam.​

03/

Vai man jāspēlē noteiktā laikā?

Mācīties un darboties ar sev piešķirtajām nodarbībām varēsi sev ērtā laikā un vietā. Tās būs ievietotas tavā mācību profilā un varēsi spēlēt katru uzdevumu, cik daudz vien vēlēsies.

04/

Vai mācoties attālināti varu sazināties ar skolotāju?

Tavā mācību platformā tev būs pieejama tiešā sarakste - čats ar skolotāju. Kā arī ir iespēja sūtīt mums ziņu uz e-pastu skola@koklumezs.lv. Palīdzēsim, atbalstīsim, iedrošināsim - lai ceļš pie kokles izdodas!

05/

Vai ir iespējams paņemt pauzi nodarbībām?

Mācību plānam 6 mēneši ir iespēja paņemt pauzi līdz 4 nedēļām, bet plānam - 12 mēneši līdz 8 nedēļām mācību periodā. Visas pauzes tiek sasummētas kopā plāna beigās un par šo periodu saņem bonusa nodarbības. Nepieciešamību paņemt pauzi varēsi sev atzīmēt pats sadaļā abonēšanas plāns.

06/

Vai es varēšu piekļūt savām nodarbībām pēc maksas plāna beigām?

Visi piešķirtie uzdevumi paliek tev pieejami - vari tos turpināt spēlēt un darboties. Un, ja pēc laika atkal vēlēsies mācīties, tad varēsi turpināt no tās vietas, kur apstājies.

07/

Kā izvēlēties kokli? 

Mēs esam izveidojuši virtuālo izstādi, kur iespējams apskatīt labāko Latvijas meistaru kokles, kā arī noklausīties viņu būvēto instrumentu skaņā. Izlasi arī bloga ierakstus ar padomiem kā izvēlēties un veidiem kā tikt pie savas kokles. 

08/

Kā uzskaņot kokli?

Mēs esam izveidojuši video un aprakstu, kur ir viss vajadzīgais, lai katrs varētu uzskaņot kokli. Saite uz video šeit.

09/

Saplīsusi stīga

Saplīsusi stīga nav nekas traks - tās mēdz plīst. Un tās ir iespējams nomainīt pašiem. Stīgas var dabūt no meistariem. Esam izveidojuši video un aprakstu, kas palīdzēs tikt galā ar stīgas maiņu koklei ar metāla vai  koka tapām.

10/

Tapas griežas vaļā. Ko darīt?

Ja tapas ir vaļīgas vai griežas vaļā un netur spriegojumu, tad jāmēģina, tapu grozot, to iestumt kokles korpusā. Ja tas neizdodas, var uzmanīgi ar āmuru vai skaņojamo atslēgu tapu iesist iekšā, līdz tā turas. Mitruma maiņu iespaidā tapas pamīšus piebriest un sakalst kā rezultātā var iznākt ārā no sev paredzētās vietas.

11/

Nolūzusi tapa

Tad gan labāk sazināties ar savas kokles meistaru. Paša rokām diez vai izdosies jaunu tapu izgatavot.