BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Jautājumi par mācību procesu
UZDOT JAUTĀJUMU
arrow&v
Vispārīgi jautājumi par kokli

01/

Nevaru atrast savu mapi. Kur tā ir?

  1. Mapei visvienkāršāk ir piekļūt caur saiti, kas Tev tika nosūtīta pašā sākumā, uzsākot saraksti ar “Kokļu mežu”. 

  2. Otrs variants - ieejot savā Google Drive (diska) kontā. Lapā “mans disks” uzreiz mape neparādīsies. To varēsi redzēt, kreisajā pusē atverot sadaļu “kopīgoti ar mani”. Tur mapei vajadzētu atrasties! :) Ja vēlies to pievienot galvenajai lapai, tad spied peles labo klikšķi uz mapītes ar Tavu vārdu un izvēlies “add to my drive”. Nu mapītei vajadzētu būt redzamai ik reizi, kad atvērsi Google diska kontu! 

02/

Nevaru atvērt video.

  1. Nepieciešams iztīrīt pārlūkprogrammas datus. Tas izdarāms divos veidos:

  2. Reizē nospied taustiņus “ctrl” “Shift” un “delete”.  Tad nospied “notīrīt datus”.

  3. Atver interneta pārlūku, labajā augšējā stūrī būs redzami trīs vertikāli punktiņi. Uzspied uz tiem, atvērsies iespējas. Izvēlies “vairāk rīku” un pēc tam “notīrīt pārlūkprogrammas datus” un nospied “notīrīt datus”. Tam vajadzētu problēmu atrisināt!

03/

Vai man obligāti nepieciešams filmēt savus uzdevumus?

Tas nav jādara obligāti. Kā arī video var aizstāt ar skaņas ierakstu. Video filmēšanas iespēja ir dota vairāku iemeslu dēļ:

  1. Lai skolniekam būtu iespēja atskatīties uz paveikto pēc noteikta laika.

  2. Video filmēšanu var salīdzināt ar dalību mazā koncertā. Tas prasa sakoncentrēties un nospēlēt uzdevumu pēc iespējas labāk. Tas arī ir sava veida treniņš. 

  3. Skolotājam video palīdz ieraudzīt vai saklausīt kādas kļūdiņas vai nepinības koklētāja darbībā. 

04/

Vai obligāti nepieciešams aizpildīt žurnālu?

Tas nav obligāti, bet ir  ļoti ieteicams. Žurnāls dod priekšstatu par to, kā skolēns tiek līdzi uzdevumiem - vai viss ir saprotams, vai uzdevumi nav par vienkāršu vai sarežģītu.

Tomēr, ja žurnālu nevēlies pildīt, to var  nedarīt. Šādā gadījumā nelielā apjomā tiks sūtīti video, kas līzvērtīgi pēdējo nodarbību sarežģītībai.

05/

Vai nodarbīas ir individuālas?

Jā. Katra cilvēka ceļš koklēšanā atšķiras, ir dažādās vēlmes un attiecīgi - mācību temps. Līdz ar to arī katras nodarbības saturs tiek individuāli izraudzīts pēc skolēna spejām un vēlmēm. 

06/

Kas notiek, ja man kādu nedēļu vai pat mēnesi nav laika pieķerties koklītei un paspēlēt (darbi, slimošanas, ceļojumi utt.)?

Ir iespēja “paņemt brīvdienas no koklēšanas”. Saprotam, ka gadās dažādi, un koklēt visu cauru gadu, lai arī kā gribētos, nesanāks. Tādēļ dodam iespēju paņemt pauzi no koklēšanas līdz pat 2 mēnešiem. Tad nesūtam nodarbību vielu un attiecīgi pagarinās arī izvēlētā plāna ilgums. 

07/

Vai var ņemt vairākas pauzes?

Jā, var ņemt arī nevis uzreiz mēnesi, bet sadalīt pauzi pa nedēļām. Minimālais garums pauzei ir viena nedēļa (divas nodarbības). 

08/

Tapas griežas vaļā. Ko darīt?

Ja  tapas ir vaļīgas vai griežas vaļā un netur spriegojumu, tad jāmēģina, tapu grozot, to iestumt kokles korpusā. Ja tas neizdodas, var uzmanīgi ar āmuru vai skjaņojamo atslēgu tapu iesist iekšā, līdz tā turas. Mitruma maiņu iespaidā tapas pamīšus piebriest un sakalst, un rezultātā var iznākt ārā no sev paredzētās vietas.

09/

Nolūzusi tapa

Tad gan labāk sazināties ar savas kokles meistaru. Paša rokām diez vai izdosies jaunu tapu izgatavot.

10/

Kā uzskaņot kokli?

Mēs esam izveidojuši video un aprakstu, kur ir viss vajadzīgais, lai katrs varētu uzskaņot kokli. Saite uz video šeit.

11/

Kā izvēlēties kokli? 

Mēs esam izveidojuši virtuālo izstādi, kur iespējams apskatīt labāko latvijas meistaru kokles, kā arī noklausīties viņu būvēto instrumentu skaņā. Viss, lai vari izvēlēties sev piemērotāko instrumentu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© by kokļu mežs. 

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle